Widowiska sportowe tylko w Internecie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Sport, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 11.03.2020 22:35, PAN

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. W związku z tym marcowe mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27.03.2020) i Ukrainą w Chorzowie (31.03.2020) odbędą się bez udziału publiczności i będą transmitowane w telewizji.

Widowiska sportowe tylko w Internecie

Mecze piłkarskich młodzieżowych reprezentacji Polski i reprezentacji Polski kobiet, rozgrywane w naszym kraju, również odbędą się bez udziału publiczności.

PKO Ekstraklasa podjęła decyzję o kontynuowaniu gry, ale bez udziału publiczności. PZPN, stosując się do zaleceń władz państwowych informuje, że rozgrywki Totolotek Pucharu Polski, pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania.

W porozumieniu ze sponsorem tytularnym turnieju dla dzieci "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, PZPN postanowił przenieść te rozgrywki, w tym finały turniejów wojewódzkich na okres późniejszy. Także miejsce i termin finału turnieju zostaną ustalone w momencie, gdy ustanie zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19 na terytorium Polski.

Jednocześnie Polski Związek Piłki Nożnej, świadomy powagi sytuacji, deklaruje daleko idącą współpracę z władzami centralnymi i lokalnymi oraz wszystkimi służbami zaangażowanymi w walkę z omawianym zagrożeniem – przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Do zarządzenia premiera zastosowały się związki sportowe. Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił, że wszystkie mecze na szczeblu centralnym odbędą się bez udziału publiczności, podobnie Polski Związek Koszykówki, który dodatkowo odwołał młodzieżowe turnieje mistrzostw Polski. W siatkarskim pucharze CEV nie odbędą się mecze z udziałem włoskich drużyn. Kibice szczypiorniaka także nie obejrzą meczów ekstraklasy i I ligi kobiet i mężczyzn, taką decyzję podjął Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Śląski i Małopolski Związek Piłki Nożnej odwołał wszystkie mecze od IV ligi do klasy C oraz rozgrywki młodzieżowe zaplanowane na marzec! Część sportowych widowisk będzie więc można obejrzeć jedynie za pośrednictwem Internetu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama