Większość radnych poparła prezydenta Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 24.06.2020 07:50, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Po długiej dyskusji większość radnych uznała, że Bielsko-Biała jest w fazie dynamicznego rozwoju.
Większość radnych poparła prezydenta Bielska-Białej

Najważniejszymi punktami wtorkowych (23.06) obrad bielskiej Rady Miejskiej było podjęcie decyzji w sprawie udzielenia prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu miasta Bielska-Białej za rok 2019.

Jak zawsze przy tego typu ocenach, opozycja skupiała swoją uwagę na poszukiwaniu słabych punktów, a koalicja rządząca uwypuklała mocne strony miasta. Podstawą do dyskusji nad wotum zaufania dla prezydenta Bielska-Białej był specjalny raport o stanie miasta za rok 2019.

Radni bardzo chwalili przygotowany dokument, który w sposób całościowy ukazuje złożoną strukturę miasta i wszystkie aspekty życia Bielska-Białej. Zadawano wiele pytań, aby doprecyzować zapisy raportu. Po długiej dyskusji większość radnych uznała, że Bielsko-Biała jest w fazie dynamicznego rozwoju, czemu dała wyraz podczas głosowania. 17 radnych było za przyjęciem raportu i udzieleniem wotum zaufania, 6 radnych głosowało przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Po wysłuchaniu Sprawozdania finansowego miasta Bielska-Białej za 2019 rok wraz ze sprawozdaniem biegłego rewidenta oraz po zapoznaniu się ze Sprawozdaniem Prezydenta Miasta Bielska-Białej z wykonania budżetu za rok 2019 oraz po informacji prezydenta o stanie mienia komunalnego Rada Miejska udzieliła prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019.


Za przyjęciem absolutorium głosowało 18 radnych, wstrzymało się 6 radnych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy