Wojewoda śląski objęty kwarantanną

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 14.03.2020 10:56, red
Wojewoda śląski objęty kwarantanną
- Dziękuję za wszystkie życzenia zdrowia i słowa otuchy.
Czuję się dobrze. Dla Waszego bezpieczeństwa jestem wciąż na posterunku. Pamiętajcie, nie ryzykujcie!
ZOSTAŃCIE W DOMU! - napisał na facebooku wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

O co chodzi? Okazuje się, że wojewoda objęty jest kwarantanną, ponieważ miał kontakt mężczyzną z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem - anestezjologiem z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Lekarz trafił na szpitalne łóżko, a wszystkie osoby które miały z nim kontakt objęte są kwarantanną. Wojewodo przebywa w odizolowanym mieszkaniu. Kwarantanną objęty też wicewojewoda Robert Magdziarz oraz wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek.

W sobotę (14.03) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce potwierdzono już 84 przypadki zarażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły. 12 osób zachorowało na Śląsku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy