Województwo wspiera seniorów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 09.09.2020 19:10, PAN
Zapadła kolejna ważna decyzja Zarządu Województwa Śląskiego, w zakresie łagodzenia skutków epidemii COVID 19
Województwo wspiera seniorów

Dzięki działaniom Zarządu, od 28 sierpnia 2020 roku prowadzony będzie nabór ofert na realizację zadań publicznych w trybie tzw. „małych grantów” przeznaczonych na działania prosenioralne.

- Uruchomienie środków na aktywizację seniorów w czasie epidemii, pomoże zrealizować skuteczne działania, tak aby w sposób bezpieczny wzmocnić potencjał społeczny seniorów województwa śląskiego i przeciwdziałać zjawiskom marginalizacji osób starszych – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Obsługą i wypłatą grantów będzie zajmował się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Zakres zadań, które będzie można sfinansować w ramach grantów jest dostosowany do obecnego, trudnego czasu dla seniorów. „

Zdecydowaliśmy się na wsparcie seniorów w dwóch obszarach – dodaje Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego – Finansowane będą inicjatywy z zakresu przeciwdziałania iminimalizowania skutków COVID-19 w środowisku osób starszych oraz działania w obszarze aktywizacji seniorów w okresie epidemii.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy