Wspomóżmy tych, którzy ratują ludzkie zdrowie

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 25.03.2020 08:00, PAN
Wspomóżmy tych, którzy ratują ludzkie zdrowie

Walka z zagrożeniem trwa i nie wiadomo jak długo potrwa. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki pracują mimo zagrożenia, walcząc o zdrowie i życie nas wszystkich.

Zarząd Powiatu w Żywcu przekazał 10 tys. złotych na zakup niezbędnego doposażenia.

W ostatnich kilku dniach Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej wydał ponad 70 tys. złotych na zakup środków ochrony indywidualnej, środki do dezynfekcji i dodatkowe doposażenie. Niestety, jest to niewiele w morzu potrzeb ratowników, gdyż sytuacja jest nieprzewidywalna. Niezależnie od powyższych działań Powiat Żywiecki na bieżąco występuje do Wojewody Śląskiego o uzupełnienie zasobów w związku z nałożonym na szpital żywiecki obowiązkiem pozostawania w stanie podwyższonej gotowości.

Osoby, przedsiębiorcy i instytucje pragnące wesprzeć żywieckich ratowników mogą zrobić to poprzez wpłatę dobrowolnej darowizny na portalu zrzutka.pl „Bezpieczeństwo Ratowników Medycznych w Powiecie Żywieckim”.

Na godzinę 12 nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem na terenie powiatu żywieckiego.

Liczba osób poddana kwarantannie – 49

Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 424

Liczba osób hospitalizowanych – 0


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy