Wyniki bielskich wyborów. We frekwencji najlepsza Straconka

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 18.06.2019 07:00,
Wyniki bielskich wyborów. We frekwencji najlepsza Straconka
W niedzielę (16.06) odbyły się wybory do Rad Osiedli w Bielsku-Białej. W wyniku przeprowadzonego głosowania wybrano członków 21 Rad Osiedli. Ponadto, działać będzie 8 Rad Osiedli, w których zarejestrowano 15 kandydatów, tj. w liczbie równej liczbie mandatów przewidzianych w danym Osiedlu. W 1 Osiedlu na skutek zgłoszenia mniejszej niż minimalna liczby kandydatów, Rada Osiedla w kadencji 2019-2024 nie będzie funkcjonowała. W sumie w nowej kadencji 2019-2024 będzie działało 29 Rad Osiedli.


Miejska Komisja Wyborcza poinformowała, że w wyniku przeprowadzonych wyborów najwyższą frekwencję odnotowano w następujących Osiedlach:
1. Straconka – 26,40%
2. Komorowice Śląskie – 17,65%
3. Mikuszowice Krakowskie – 17,20%
4. Biała Śródmieście – 16,68%
5. Biała Północ – 12,72%.

Tak wygląda zaproponowany przez bielski ratusz rozdział bonusów na najwyższą frekwencję.We wszystkich osiedlach, w których przeprowadzono wybory, frekwencja przekroczyła wymagane 3% uprawnionych do głosowania i ogólnie w skali miasta Bielska-Białej wyniosła 8,19%.

Szczegółowe informacje o wynikach wyborów w poszczególnych osiedlach można znaleźć pod adresem https://radyosiedlibb.pl/

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama