Wystosują pismo do władz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 29.05.2020 10:33, PAN

Z inicjatywy Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty odbyło spotkanie samorządowców z przedstawicielami lokalnych firm. Przedmiotem spotkania było omówienie bieżących problemów gospodarczych związanych z COVID-19.

Wystosują pismo do władz
W sali sesyjnej Urzędu Miasta Żywca spotkali się przedstawiciele kierownictwa tzw. dużych przedsiębiorstw z udziałem kapitału zagranicznego działających na terenie Powiatu Żywieckiego. Średnie i małe firmy reprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej i Cechu Rzemiosł. Stronę samorządową reprezentowali: Starosta Żywiecki, Wiceburmistrz Żywca oraz wójtowie Żywiecczyzny.

W trakcie spotkania rozmawiano na temat aktualnej sytuacji powiatu żywieckiego w warunkach pandemii koronawirusa, ze szczególnym uwzględnieniem pogorszenia się sytuacji na rynku pracy. Rozmawiano także na temat działalności gospodarczej w warunkach ograniczonego popytu na przykładzie przedsiębiorstw mikro, małych i średnich oraz dużych podmiotów korporacyjnych.

W ramach punktu dotyczącego wypracowania wspólnego stanowiska samorządów oraz środowiska biznesu w kwestii łagodzenia niekorzystnych zjawisk społeczno-gospodarczych podjęto decyzję o przygotowaniu pisma z propozycjami możliwie harmonijnego wychodzenia z kryzysu w warunkach stopniowego odmrażania gospodarki. Pismo zostanie przesłane w najbliższym czasie do przedstawicieli rządu RP.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy