Zamknięto jeden z oddziałów szpitala w Żywcu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 19.06.2020 15:06, PAN

Dyrektor Zespołu Zakładów Zdrowotnych w Żywcu poinformował, że z powodu wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u pacjentki w Oddziale Ginekologiczno - Położniczym Szpitala Powiatowego w Żywcu oddział ten musi zostać zamknięty do odwołania.

Zamknięto jeden z oddziałów szpitala w Żywcu

Działania te podejmowane są w porozumieniu i w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Żywcu, na podstawie szczegółowej analizy sytuacji w zakładzie i stanowiska wypracowanego przez zespół ds. koordynowania działań prowadzonych przez ZZOZ w Żywcu w zakresie walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

Wdrożono procedury i działania związane z zabezpieczeniem medycznym i epidemicznym pacjentów oraz personelu celem maksymalnego zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa oraz dekontaminacji oddziału.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy