200 tysięcy za mistrzostwo i milion w Pucharze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 01.06.2019 13:36, PAN
200 tysięcy za mistrzostwo i milion w Pucharze
Polski Związek Piłki Nożnej zaczął czynić starania, aby poprawić wizerunek także piłki kobiecej. Wraz z początkiem nowego sezonu rozpocznie się czas reform w futbolu kobiecym. Piłkarska centrala przeznaczy na ten cel 6 milionów złotych! Tyle, że reforma nie uwzględnia potrzeb klubów, nie była też szeroko konsultowana i to są największe jej wady, dobrze natomiast, że PZPN zajął się problemem żeńskich klubów.

Przyjęta przez Zarząd uchwała zakłada reorganizację rozgrywek seniorskich, utworzenie nowych rozgrywek młodzieżowych oraz wdrożenie nowych programów organizacyjno-szkoleniowych, wspierających rozwój piłkarstwa kobiecego. Nadrzędną ideą reorganizacji rozgrywek młodzieżowych jest stworzenie optymalnej piramidy szkoleniowej, zgodnie z którą struktura rozgrywek jest spójna z systemem szkolenia obowiązującym w reprezentacjach kobiecych, a jednocześnie zachowany jest klarowny podział rozgrywek na seniorskie i młodzieżowe.Przyjęty system zakłada utworzenie Centralnej Ligi Juniorek U-17 w miejsce obecnie funkcjonującej tylko w rundzie rewanżowej Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych U-16, w której zespoły na poziomie ogólnopolskim rywalizować będą przez cały sezon. Z kolei na podobnych zasadach jak dotychczasowa MLJM U-16, funkcjonować będzie Centralna Liga Juniorek U-15.

Zespoły rywalizujące w CLJ U-17 otrzymają dofinansowanie w wysokości 50.000 zł na sezon, natomiast uczestnicy CLJ U-15 uzyskają wsparcie finansowe w kwocie 10.000 na rundę rozgrywkową. Mistrz CLJ U-17 otrzyma nagrodę finansową w wysokości 50.000 zł, wicemistrz – 20.000 zł, a zespoły z miejsc 3-4 otrzymają po 5.000 zł. Zwycięzca CLJ U-15 uzyska nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł, a wicemistrz – 5.000 zł.

Polski Związek Piłki Nożnej obejmie dodatkowym ubezpieczeniem 100 najzdolniejszych zawodniczek z reprezentacji A, U-19 i U-17, które obejmować będzie cały zakres aktywności sportowej zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym. Podobnie jak w latach ubiegłych Polski Związek Piłki Nożnej będzie ponosił koszty obsad sędziowskich w rozgrywkach Ekstraligi, I, II ligi, Pucharu Polski na szczeblu centralnym oraz dodatkowo w CLJ U-17 i U-15.

Podjęte uchwały mają na celu stale i dynamicznie realizować strategię piłkarstwa kobiecego w sferze organizacji i profesjonalizacji rozgrywek ligowych oraz młodzieżowych, należytego wsparcia reprezentantek Polski, rozwoju procesu szkolenia trenerów pracujących w piłkarstwie kobiecym i innych ważnych inicjatyw.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›