Będą derby regionu w I lidze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 09.06.2019 15:20, PAN
Będą derby regionu w I lidze

Zakończyły się ligowe zmagania w żeńskiej ekstraklasie i I lidze. Mistrzem Polski został Górnik Łęczna, z elity spadły ekipy Mitechu Żywiec i Poznanii. Rozgrywki południowej grupy I ligi zakończyły się sukcesem Rolnika Biedrzychowice, który wyprzedził Rekord Bielsko-Biała i Resovię. Do II ligi spadły ekipy Sokoła Kolbuszowa i MUKS Tomaszów Mazowiecki.

W związku z tym w kolejnym sezonie w I lidze dojdzie do prestiżowych derbów Podbeskidzie pomiędzy Rekordem a Mitechem.

Żywczanki w ostatniej kolejce wygrały walkowerem, gdyż Poznania zrezygnowała z wyjazdu na zawody. Rekord pokonując Rysy Bukowina Tatrzańska 3-2 zapewnił sobie drugie miejsce.

To ważne, bowiem gdyby z jakiś przyczyn (brak licencji, brak środków finansowych) Rolnik zdecydował się nie wystartować w elicie, wówczas pierwszym klubem, który od PZPN otrzyma propozycję gry w elicie będzie Rekord, który przypomnijmy startował jako beniaminek rozgrywek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›