Bez lidera też wygrali, ale za dwa punkty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 22.09.2019 08:10, PAN
Bielszczanie w piątek zakończyli obóz w Kielnarowej i udali się do Krakowa, gdzie w sobotnie popołudnie czekał ich mecz z AZS AGH Kraków. Z przyczyn zdrowotnych w spotkaniu z akademikami nie mógł wystąpić Oleg Krikun. Jego miejsce w wyjściowej szóstce zajął Mateusz Frąc, który ostatecznie wybrany został MVP meczu.

Zespół BBTS przez pierwsze dwa sety dominował na boisku, jednak w końcówce drugiej partii w szeregi bielszczan wkradło się rozprężenie. Z każdą kolejną akcją lepiej zaczęli grać miejscowi, którzy prowadzeni przez swojego kapitana - Patryka Łabę - doprowadzili do remisu po czterech setach. O losach meczu miał zatem zadecydować tie-break, w nim BBTS grał uważnie, a wynik długo oscylował w okolicach remisu. Choć krakowianie przełamali drużynę gości i mieli piłkę meczową (15:16), to trzy kolejne akcje padły łupem przyjezdnych. Sygnał do ataku dał Mateusz Frąc, który zagrał bardzo skutecznie w polu zagrywki. Ostatni punkt bielszczanie zdobyli dzięki atakowi w taśmę Daniela Gąsiora.

Oceniając wynik i grę gości należy pamiętać, że AGH Kraków podpisał umowę o współpracy z ekstraklasową Resovią. Część graczy klubu z Rzeszowa gra i studiuje w stolicy Małopolski, ale kontrakty ma ważne z Resovią. Dlatego AGH ma naprawdę mocny skład w tym sezonie i dwa punty zdobyte przez BBTS mają swoją wartość.

Po dwóch kolejkach w I lidze bielszczanie mają 5 punktów i zajmują 3 miejsce w tabeli.

AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 20:25, 25:17, 25:21, 16:18)

BBTS: Macionczyk (1), Żuk (20), Hunek (6), Frąc (21), Kapelus (12), Cedzyński (10) oraz Marek (libero) Piotrowski (2), Popik, Oniszk, Dorosz.

MVP: Mateusz Frąc