Bielsko-Biała chce się pozbyć części akcji TS Podbeskidzie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 28.01.2021 15:17,
Rada Miejska Bielska-Białej postanowiła wyrazić zgodę na podjęcie działań zmierzających do zbycia przez gminę Bielsko-Biała pakietu akcji stanowiącego nie więcej niż 45 proc. udziału w kapitale zakładowym TS Podbeskidzie S.A.
Bielsko-Biała chce się pozbyć części akcji TS Podbeskidzie

Zgodę na rozpoczęcie procedury pozyskania nowego udziałowca z jednoczesnym zbyciem części akcji poparło 19 radnych, 4 się wstrzymało. Nikt nie był przeciw.

– Proponowane rozwiązanie ma spowodować, aby kibice naszego klubu byli zadowoleni z osiąganych wyników klubu w ekstraklasie. Jednocześnie chcemy stworzyć lepsze i bardziej optymalne finansowanie sportu na terenie miasta - podkreślał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Radni pytali: czy podział akcji nie spowoduje, że miasto utraci kontrolę nad spółką? ko będzie udziałowcem? jak zostaną zabezpieczone interesy miasta? W odpowiedzi prezydent poinformował, że jest zwolennikiem podziału akcji 5 x 20 proc. To jednak, jak będzie po negocjacjach, zadecyduje stosowna uchwała Rada Miejska. Dzisiaj za wcześnie o tym mówić.


Zainteresowanie nabyciem akcji TS Podbeskidzie wykazała spółka Safety Frist.

Przyjęta uchwał jest intencyjna i upoważnia prezydenta miasta do pozyskania przez gminę Bielsko-Biała inwestorów dla TS Podbeskidzie S.A. oraz zbycia pakietu do 45 proc. akcji. Proces sfinalizowania transakcji wymagał będzie kolejnej uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w trybie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Podjęcie negocjacji ma na celu pozyskanie dla TS Podbeskidzie S.A. inwestorów, którzy zapewniliby dalszy rozwój spółki. Aktualnie gmina Bielsko-Biała posiada aktualnie 75.250 akcji TS Podbeskidzie S.A. o wartości nominalnej 100,00 zł każda, tj. o łącznej wartości nominalnej 7.525.000,00 zł, co stanowi 65 proc. udziału w kapitale zakładowym wynoszącym 11.576.900,00 zł.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›