Był mistrzem, jest wicemistrzem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 08.03.2021 17:33, PAN
Michał Haratyk, bielski miotacz, został halowym wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą
Był mistrzem, jest wicemistrzem

Mistrzostwa odbyły się w Toruniu, dużo mówiło się o skandalu sędziowskim z udziałem Marcina Lewandowskiego, ale także o obostrzeniach pandemiczych. Na przykład Haratykowi nikt srebrnego medalu nie wręczał. Dostał go, zawiesił na szyi i razem z kolegami z podium wyszedł tylko stanąć na podium, a zwycięzca jeszcze wysłuchał hymnu.

O wiele ciekawiej było, gdy miotacze walczyli o krążki. Michał Haratyk, obrońca mistrzowskiego tytułu, rozpoczął od próby na 20.89, która pozwoliła mu na objęcie prowadzenia. Później dalej pchali Chorwat Filip Mihaljević oraz Portugalczyk Francisco Belo. Na szczęście Haratyk przebudził się w trzeciej serii – uzyskał 21.33 i wrócił na prowadzenie. Ostatecznie rozstrzygnięcia przyniosła jednak piąta seria. Czech Tomáš Staněk pchnął wtedy 21.62. Polak odpowiedział próbami na 21.47 i 21.21 – to pozwoliło mu zająć ostatecznie drugie miejsce i zdobyć tytuł halowego wicemistrza Europy.

Polacy zdobyli w sumie aż 10 medali!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›