Czy to początek nowej, lepszej reprezentacji?

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 25.06.2019 13:15, PAN
Czy to początek nowej, lepszej reprezentacji?
- Mamy czym pochwalić się. Dziewczyny zasłużyły na gratulacje i ogromne słowa uznania - mówi trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki. Jego podopieczne zakwalifikowały się do turnieju Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów (VNL), który rozegrany zostanie od 3 do 7 lipca w chińskim Nankinie. Biało-czerwone znalazły się w grupie A z USA i Brazylią. W B powalczą Chiny, Turcja i Włochy. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Reprezentacja Polski swój ostatni turniej rozegrała w Korei Południowej. - Każdy z zespołów w fazie grupowej rozegrał po piętnaście meczów - przypomina Jacek Nawrocki. - Tę rywalizację nasza drużyna przeszła bardzo dobrze - zarówno fizycznie jak i mentalnie. Gra z czołowymi zespołami świata była dużym wyzwaniem.

Final Six jest etapem do najważniejszego dla Polek wydarzenia. Od 2 do 4 sierpnia Polska zagra w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Rywalkami będą siatkarki: Serbii, Portoryko i Tajlandii. - Rywalizacja w Final Six wpisze się w okres przygotowawczy do turnieju o awans olimpijski. W Nankin zagramy z czołowymi zespołami świata - podkreślił Jacek Nawrocki.

W kadrze na Final Six znalazły się m.in. Julia Nowicka, Olivia Różański z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›