Docenili wysiłek sportowców, wyróżnienia dla najlepszych [FOTO]

Region, Żywiec, Sport, Wiadomości, 27.04.2019 14:00,
Docenili wysiłek sportowców, wyróżnienia dla najlepszych [FOTO]
W piątek (26.04) w sali żywieckiego zamku odbyło się podsumowanie wyników sportowych, jakie uzyskali w 2018 roku reprezentanci klubów z Żywca i powiatu żywieckiego. Gospodarzami wydarzenia byli burmistrz Żywca Antoni Szlagor i starostwa żywiecki Antoni Kalata.

Obaj podkreślili w swoich wystąpieniach fakt, że głównie młodzi sportowcy, promują region startując w najważniejszych zawodach w kraju i za granicą. Największe sukcesy w minionym roku odnosili przedstawiciele Łucznika Żywiec i Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Pietrzykowice.

Wciąż jednak największymi gwiazdami żywieckiego sportu są biathloniści, reprezentanci Polski Małgorzata Gwizdoń i Grzegorz Guzik. Zwłaszcza ta pierwsza od dwóch dekad dostarcza żywieckim kibicom wielu powodów do radości startując regularnie w mistrzostwach Europy i świata oraz w igrzyskach olimpijskich.

Reprezentanci Łucznika od lat są najlepsi w kraju i to bez względu na kategorie wiekową. Tą niszową, ale bardzo medialną dyscyplinę do Żywca "sprowadził" Jan Lach, który trenerskiego fachu uczył się w krakowskich klubach Nadwiślan i Garbarnia. W Żywcu stworzył ośrodek, którego zawodnicy są podstawą kadry narodowej, a z mistrzostw Polski w każdym roku przywożą kilkadziesiąt medali! To flagowa sekcja Żywca, najbardziej kojarzony z tym miastem klub.

Eurobeskidy Pietrzykowice postawiły na sport osób niepełnosprawnych i sztangiści oraz tenisiści stołowi odnosili w 2018 roku szereg sukcesów w Polsce i poza granicami. Coraz lepsze wyniki notują skoczkowie narciarscy z Gilowic, młode piłkarki nożne, a także reprezentanci sportów walki.

Podczas gali nagrodzono również trenerów, instruktorów i wychowawców młodych sportowców, dzięki którym stawiają pierwsze kroki w dorosłym sporcie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›