Feta pod znakiem pożegnań

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 29.05.2021 17:45, PAN
Rekord Belsko-Biała otrzymał złote medale za zdobycie mistrzostwa Polski w futsalu. Bielszczanie w ostatniej kolejce ekstraklasy pokonali Red Dragons Pniewy 6-1.
Feta pod znakiem pożegnań
O tym, że Rekord zajmie pierwsze miejsce wiadome było od jakiegoś czasu, ale los był dla Rekordu wyrozumiały, bo ostatni mecz sezonu przypadł dokładnie w czasie zniesienia pandemicznych obostrzeń i kibice mogli świętować tytuł razem z piłkarzami. I co ważne podziękować graczom, którzy opuszczają Rekord. Odejścia Jana Korpeli czy Alexa Viany można zrozumieć, bo obaj przyszli do Rekordu się wypromować i odchodzą do wyżej klasyfikowanych lig zachodnich. Jednak, gdy "pas" mówią Andrzej Szłapa i Jan Janovsky to serce ściska z żalu, bo wraz z nimi kończy się pewna historia klubu. Janowsky był pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który przychodził do klubu i z miejsca stał się jego gwiazdą. To dlatego, gdy w miniony piątek opuszczał parkiet gracze Rekordu utworzyli szpaler i bili mu brawo. A Szłapa? Kto pamięta czasy, gdy w drugoligowym wówczas Podbeskidziu walczył w środku pola, a potem przepakowywał walizkę ze sprzętem i jechał do Chorzowa, by pisać historię Cleareksu. Potem zagrał chwilę dla Wisły Kraków i wrócił do Bielska-Białej, gdzie zawsze szło mu najlepiej. Z gwiazdy parkietu stał się gwiazdą na trenerskiej ławce. Wypełnił kontrakt w całości, odchodzi w glorii, ale po cichu futsalowi fani mają nadzieję, że jeszcze wróci.

Po końcowym gwizdku prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula wręczył puchar i złote medale razem z Prezesem Zarządu Futsal Ekstraklasy Maciejem Kaczyńskim i Wiceprezydentem Bielska-Białej Piotrem Kucią.

Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy 6:1 (4:0)
Popławski 6, Viana 13, 19, Matheus 20, Budniak 21, Twarkowski 35 - Kostecki 32.

Rekord: Nawrat, Burzej, Mura - Janovsky, Matheus, Alex Viana, Surmiak – Popławski, Kubik, Budniak, Marek. Korpela, Hutyra, Twarkowski.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›