reklama

Final Four przełożony

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 26.03.2021 17:40, PAN
Planowany na ten weekend turniej Final Four w żeńskiej ekstralidze futsalu kobiet został odwołany
Final Four przełożony

Turniej w Bielsku-Białej nie został przełożony z uwagi na pandemię, a protest AZS Warszawa, który przegrał ćwierćfinałową batalię z AZS UEK Słomniczanką.

Otóż w zespole z Małopolski w pewnym momencie II rundy zaczęła występować Frederica Dall'ara. Bramkostrzelna Włoszka, która na co dzień gra w Sparcie Daleszyce, swoimi golami zapewniła AZS UEK Słomniczance awans do play-off, ale okazało się, że nie powinna w ogóle w tej drużynie grać. Błąd popełnił pracownik PZPN, który niesłusznie, po terminie, zarejestrował zawodniczkę w systemie.

Zespół z Małopolski mając odpowiedni glejt wystawiał Włoszkę w meczach, nikt nie zgłaszał protestów, aż do momentu, gdy sprawą zainteresował się klub ze stolicy. Złożył protest, który gdyby został rozstrzygnięty po jego myśli, to klub z Warszawy awansowałby do Final Four. To był powód, dla którego bielskie wydarzenie rozegrane zostanie w weekend 10-11 kwietnia. Komisja Odwoławcza PZPN zdecydowała, że mimo błędu pracownika futbolowej centrali, nic zmieniać nie będzie i o medal zagra ekipa ze Słomnik. Klub z Warszawy ma prawo złożyć odwołanie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›