Futbol nie zawsze jest sprawiedliwy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 28.11.2020 20:41, PAN
Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało ze Śląskiem Wrocław 0-2 w meczu piłkarskiej ekstraklasy

Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona Diego Maradonie. Gospodarze przystąpili do gry bez czterech podstawowych graczy, co nie pozostało bez wpływu na grę beniaminka. Nie bez znaczenia był też fakt, że w 4 minucie goście wyszli na prowadzenie po strzale z bliska Picha. Podbeskidzie walczyło, dwukrotnie groźnie uderzał Sierpina, bardzo ładnie z rzutu wolnego przymierzył Rzuchowski, jednak nie udało im się pokonać bramkarza goście.

Po zmianie stron miejscowi nie mieli wyjścia i musieli zaatakować, jednocześnie ryzykując utratę kolejnego gola. Gospodarze stwarzali okazje, a jednak to bardziej utytułowany rywal dopiął swego i po uderzeniu rezerwowego Zylli ustalony został wynik zawodów. Podbeskidzie walczyło do końca, trener dał szanse zmiennikom, szukał szczęścia, które jednak tym razem uśmiechnęło się do Śląska, który był mniej aktywny, a jednak wygrał.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Pich 4, Zylla 66.

Podbeskidzie: Pesković – Danielak, Komor, Rundić, Gach – Sitek (81 Gutowski), Kocsis (81 Martin), Marzec (63 Ubbink), Rzuchowski (71 Nowak), Sierpina (71 Miakushko) – Roginić