Gdyby tak grali zawsze... Wysokie zwycięstwo Podbeskidzia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 05.10.2019 19:33, PAN
Prawdziwy pogrom.
Gdyby tak grali zawsze... Wysokie zwycięstwo Podbeskidzia
Dawnych wspomnień czar, bo niedawny to czas, gdy Podbeskidzie z GKS Bełchatów walczyły o punkty w ekstraklasie. Tym razem przyszło piłkarzom rywalizować o punkty w I lidze, a mecz lepiej zaczęli przyjezdni, którzy umiejętnie skracali pole gry, zmuszali Górali do ataku pozycyjnego.

Plan był dobry, nawet bardzo dobry. Jest tylko jedno "ale", by stosować taką taktykę trzeba mieć sporo sił, naprawdę sporo. Zawsze jest bowiem tak, że broniąc się traci się więcej sił, niż gdy się atakuje. I goście stracili animusz gdzieś po 20 minutach. Pierwszym ostrzeżeniem dla nich był gol Danielaka, którego arbiter jeszcze nie uznał. Podbeskidzie zaczęło grać lepiej, świetny strzał oddał Sierpina, szkoda że nieznacznie chybił.


W przerwie w zespole gospodarzy odbyła się mobilizacja. W efekcie na drugą połowę gospodarze wyszli z animuszem i już nie mogło być mowy o przyjmowaniu ataków przeciwnika. Teraz to gospodarze ruszyli z kopyta i błyskawicznie pojawiły się tego efekty. Najpierw po centrze Danialaka Roginić głową posłał piłkę do siatki, a dwie minuty później gościom bramkę wbił ponownie bielski napastnik.

Po kolejnych dwóch minutach sytuacja GKS była już beznadziejna, bo czerwoną kartkę otrzymał Czajkowski. Podbeskidzie przejęło całkowicie kontrolę nad wydarzeniami na boisku, wkrótce Danielak zdobył swoją siódmą bramę w sezonie, całość zwieńczył Sopoćko, który pokonał bramkarza uderzeniem przewrotką. Już nikt na trybunach nie narzekał na zimno, bo miejscowi gracze rozgrzali swoich fanów do czerwoności.

Podbeskidzie Biesko-Biała - GKS Bełchatów 4-0 (0-0)
Roginić 52, 54, Danielak 64, Sopoćko 81.
Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak, Sieracki (75 Sopoćko), Rakowski (64 Hilbrycht), Figiel, Sierpina – Roginić.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›