Klub legenda czy ekipa byłego reprezentanta?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 10.05.2020 10:28, PAN
Zgodnie z decyzją wojewódzkich związków sportowych rozgrywki od IV ligi do klasy C oraz ligi młodzieżowe zostały zakończone.
Nie znaczy to, że sezon został zakończony.
Klub legenda czy ekipa byłego reprezentanta?
Śląski Związek Piłki Nożnej prowadzi rozgrywki w dwóch grupach IV ligi. W pierwszej zwycięzca zostały Szombierki Bytom, w drugiej LKS Goczałkowice-Zdrój.

Najprawdopodobniej w ramach barażu obie drużyny zagrają ze sobą jeden mecz na neutralnym terenie. Na razie termin spotkania barażowego nie jest znany. Te sprawy zostaną ustalone w porozumieniu z przedstawicielami Śląskiego ZPN i obu klubów w oparciu o możliwości związane w związku z „odmrażaniem sport”. Na chwilę obecną PZPN podał, że mecze barażowe muszą zostać rozegrane do 12 sierpnia. Baraż zapowiada się pasjonująco, Szombierki to klub legenda, mający za sobą występy w ekstraklasie (rok temu do III ligi wróciła Polonia Bytom), zaś LKS Goczałkowice wspiera aktywnie były kadrowicz Łukasz Piszczek.

W nowym sezonie rozgrywki III ligi prowadzić będzie PZPN, dlatego nie ma możliwości, by awans wywalczyły obie drużyny. Podobna sytuacja jest w Małopolsce, gdzie jednego mistrza wyłonić musi baraż pomiędzy triumfatorami grup wschodniej i zachodniej, odpowiednio Unia Tarnów i Cracovia II.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›