Kolejne złoto Sebastiana Kawy [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 15.09.2021 11:25, INFORMACJA PRASOWA
Sebastian Kawa, szybownik z Bielska- Białej, zdumiewa świat. 11 września zwyciężył podczas 10. Finału Mistrzostw Świata w wyścigach szybowcowych.

W dniach od 5 do 11 września najlepsi piloci szybowcowi z całego świata rywalizowali w St Auban we Francji w ramach 10. Finału FAI Sailplane Grand Prix Mistrzostw Świata.

W zawodach wzięło udział 20 pilotów z 10 krajów: Austrii, Czech, Chile, Francji, Litwy, Niemiec, Polski, Republiki Południowej Afryki, Słowenii oraz Włoch. Polskę reprezentował Sebastian Kawa.

Mistrzem Świata 10. Finału FAI Sailplane Grand Prix został Sebastian Kawa, który po 6 konkurencjach uzyskał 39 punktów, na drugim miejscu uplasował się Niemiec Mario Kiessling z 38 punktami, a na trzecim Francuz Maximilian Seis z 30 punktami.

Sebastian Kawa zdobył już 17 złotych, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw świata, dziewięć razy tytuł mistrza Europy i 2-krotnie wygrał Światowe Igrzyska Lotnicze.

Serdeczne gratulacje dla polskiego zawodnika!