Kup Pan... ligę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 28.04.2020 07:51, PAN
Kolejny sezon w polskiej koszykówce zapowiada się intrygująco. Rozgrywki sezonu 2019/20 zakończyły się przedwcześnie, w nowym w niemal każdej lidze nastąpi spore przewietrzenie.
Kup Pan... ligę
Ogłoszono właśnie zasady, na jakich zespoły będą grały w poszczególnych ligach. Oprócz ekstraklasy miejsce w każdej można sobie...kupić.

W ekstraklasie kobiet nieodpłatnie zagrać mogą zespoły, które zajmowały pierwsze miejsca w obu grupach I ligi, a wiec Zagłębie Sosnowiec i MKS Pruszków, zaś za, bagatela 40 tysięcy złotych zagrają o mistrzostwo Polski Arka II Gdynia i Polonia Warszawa, czyli drużyny z miejsc 3. i 4. w przerwanej I lidze, pozostali chętni muszą zapłacić 60 tysięcy. W niższych ligach jest podobnie. Prawo do gry w 1LK (nieodpłatnie) uzyskało 8 drużyn które awansowały do półfinałów, dla innych cena wynosi 7500. By zagrać w I lidze klub musi zapłacić 40 tysięcy, a w drugiej lidze mężczyzn, w której utrzymał się spokojnie m.in. Basket Hills Bielsko-Biała, 10 tysięcy. Nieco mniej, bo 7500, zapłacą te kluby, które chciałyby się utrzymać w II lidze, a w minionym sezonie zajęły ostatnie lokaty. W grupie C, w której gra bielski team, taką promocję otrzymała Unia Tarnów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›