Lekko, łatwo i wysoko

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 18.04.2021 11:33, PAN
Rekord Bielsko-Biała odniósł znakomite zwycięstwo pokonując w Gliwicach P.A. Novą 14-1
Gliwiczanie to legenda polskiego futsalu, drużyna która jako pierwsza pokazała wielką moc, jednym słowem, od której w Polsce zaczął się futsal. Podopieczni Romana Sowińskiego żegnają się jednak z elitą w tym sezonie, być może zamienią się miejscami z lokalnym rywalem Sośnica, którego czekają baraże o awans do ekstraligi. Rekord nie zlekceważył ekipy P.A. Novej, dla trenera Andrzeja Szłapy był to zresztą bardzo prestiżowy pojedynek. Po pierwszej połowie było 0-11. Nokaut. Druga połowa była mniej ciekawa, gospodarze zdobyli nawet honorową bramkę, a mistrzowie Polski tylko trzy.

P.A. Nova Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 1-14 (0-11)
Bramki: Zatović - Popławski 3, Viana 3, Budniak 2, Matheus 2, Marek, Biel, Surmiak, Hutyra.

Rekord: Nawrat – Popławski, Kubik, Budniak, Marek, Janovsky, Matheus, Alex Viana, Surmiak, Biel, Korpela, Twarkowski, Hutyra, Burzej