Marzeniem było złoto, ale jest brąz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 11.04.2021 15:40, PAN
Rekord Bielsko-Biała zdobył brązowy medal mistrzostw Polski kobiet w futsalu. To pierwszy medal kobiecej sekcji seniorek w historii!

Zespół z Górzna, który wyeliminował wcześniej obrońcę tytułu z Krakowa, zaczął mecz fatalnie, gdy Magdalena Knysak atomowym uderzeniem nie dała szans bramkarce. Rekord objął prowadzenie i nie zwalniał tempa i w 6 minucie Magdalena Skolarz podwyższyła rezultat również bardzo silnym strzałem zaskakując Martę Ozimek. Gospodynie Final Four z Bielska-Białej przeważały nadal, piłka po strzale Nowak trafiła w słupek, ale zawodniczka ta po chwili wpisała się na listę strzelczyń. Było więc 3-0 dla Rekordu i stało się jasne, że miejscowe tego meczu nie przegrają. Na początku drugiej połowy Knysak zdobyła czwartą bramkę stawiając pieczęć na historycznym wyniku Rekordu i było w tym coś z symbolu, bo odkąd trafiła do Bielska-Białej to futsaowa drużyna zyskała prawdziwą liderkę. Mistrzem Polski został AZS UAM Poznań, wicemistrzem Słomniczanka.

BTS Rekord Bielsko-Biała – Unifreeze Górzno 5-2 (3-0)

Knysak 6, 23, Skolarz 7, Nowak 14, Nowacka 39 - Bała 38, Poplewska 39.

Rekord: Ciupa (Majewska) – Knysak, Skolarz, Moskała, Nowak oraz Nowacka, Chóras, Gąsiorek, Włodarczyk, Czyż, Pietrzyk, Kłębek, Cygan.