Medale w skokach i w kombinacji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 23.02.2020 16:29, PAN
Trwają zmagania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach ZImowych - Śląsk 2020.
Medale w skokach i w kombinacji

Od prawie dwóch dekad zmagania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych przebiegają według stałego scenariusza.

O prymat walczą sportowcy z Małopolski i Śląska, ale nie ma się czemu dziwić w Zakopanem i Szczyrku są szkoły sportowe, do których uczęszczają najzdolniejsi młodzi sportowcy, są też obiekty, na których mogą swoje talenty szlifować. Od niedawna w OOM zimą startują też koszykarze, którzy w okresie letnim mają klubowe mistrzostwa Polski.

W kombinacji norweskiej w kategorii juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Bartłomiej Klimowski z Olimpijczyka Gilowice. W skokach narciarskich srebro przypadło Janowi Habdasowi z Klimczoka Bystra, który był także trzeci na dużej skoczni (juniorzy młodsi). W starszej kategorii Anna Twardosz (Olimpijczyk) została mistrzynią Polski, a za nią uplasowały się reprezentantki Sokoła Szczyrk: Kinga Rajda i Wiktoria Przybyła. Wicemistrzem na dużym obiekcie został także Jarosław Krzak z Gilowic. Twardosz zdobyła także złoto na obiekcie K-77.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›