Miłe złego początki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 18.09.2020 20:00, PAN
Dotkliwej porażki 1-4 z Rakowem Częstochowa doznali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Gdy Tomasz Nowak bardzo ładnym strzałem zza linii pola karnego dał prowadzenie Góralom wydawało się, że Podbeskidzie pokusi się o pierwsze zwycięstwo w sezonie przed własną publicznością. Raków pokazał się jednak z bardzo dobrej strony, był zespołem na pewno taktycznie lepiej poukładanym, potrafił też bezlitośnie wykorzystać błędy graczy Podbeskidzia. Pierwszy z nich przydarzył się Gachowi, który zagrał ręką w polu karnym. Trzeba było powtórki VAR, by ostatecznie rozwiać wątpliwości, bo rzeczona sytuacja miała miejsce w polu karnym. Schwarz z karnego doprowadził do wyrównania dając jednocześnie sygnał do walki swojej ekipie. Na 2-1 dla gości podwyższył Cebula po bardzo ładnie rozegranej akcji. Sześć minut później kolejny rzut karny znów wykorzystał Schwarz, a tuż przed przerwą arbiter podyktował trzecią jedenastkę dla Rakowa i Gutkovskis ustalił wynik meczu. W drugiej połowie Podbeskidzie zagrało lepiej, ale umówmy się, że gościom nie zależało wcale na atakowaniu. Podopieczni Marka Papszuna wzięli więc, co chcieli, a graczom Podbeskidzia należy życzyć, aby tak słabego meczu w tym sezonie już nie rozegrali.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1-4 (1-4)
Nowak 13 - Schwarz 21, 40, Cebula 34, Gutkovskis 45.

Podbeskidzie: Polacek – Komor, Jaroch (56. Kocsis), Rundić, Gach – Sitek (18 Laskowski), Rzuchowski, Nowak (56 Ubbink), Figiel – Danielak (75 Sierpina), Biliński (75 Roginić).

Raków: Szumski – Petrasek, Wilusz, Tudor, Piątkowski – Cebula (73 López Álvarez), Sapała, Schwarz (82 Papanikolaou), Tijanić (87 Bartl) – Kun, Gutkovskis (82 Musiolik).

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.