Mistrz Polski poległ w Bielsku-Białej!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 20.12.2021 08:17, PAN
BKS Bostik Bielsko-Biała sprawił ogromną niespodziankę pokonując w meczu Tauron Ligi Siatkarek mistrza Polski z Polic
Bielszczanki zaczęły bardzo dobrze pierwszego seta, od prowadzenie 4-0, ale potem gra się wyrównała. Chemik miał piłkę setową, ale gospodynie wybroniły się, a następnie po zaciętej walce zakończonej blokiem Pierzchały objęły prowadzenie 1-0. Drugiego seta wygrał mistrz Polski, choć do stanu 19-19 trwała zacięta walka. To podrażniło miejscowe do tego stopnia, że w trzeciej partii zmiotły rywala z parkietu, co wydaje się wręcz niemożliwe. Faktem jest, że w pewnym momencie BKS prowadził 21-10. Set czwarty był podobny do drugiego. Częściej na prowadzeniu był Chemik, który od stanu 19-19 dyktował warunki na parkiecie. BKS postanowił grać o zwycięstwo. Niesamowita akcja Orvosovej dający prowadzenie 8-6 była oklaskiwana na stojąco. To był punkt zwrotny tie-breaka i mistrz Polski musiał się na Podbeskidziu zadowolić tylko punktem.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (29:27, 20:25, 25:20, 23:25, 15:11)

BKS: Kazała, Polak, Janiuk, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Drabek (libero), Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Łyszkiewicz.