reklama

Mistrzostwo bez smaku?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 30.04.2020 07:22, PAN
W związku z zawieszeniem rozgrywek spółka Futsal Ekstraklasa przesłała do Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej propozycję ewentualnego zakończenia rozgrywek. Projekt został wypracowany podczas zebrania z Radą Nadzorczą oraz na podstawie wcześniejszych rozmów z klubami.Mistrzostwo bez smaku?

W propozycji skierowanej do futbolowej centrali spółka zakłada, że rozgrywki ekstraklasy zostaną zakończone, a właściwą będzie tabela po 18. kolejce, czyli ostatniej, jaką udało się rozegrać w całości. W takiej sytuacji mistrzem Polski ponownie zostałby Rekord Bielsko-Biała, który prowadzi w tabeli ze znaczną przewagą punktową. Zakłada się, że żadna drużyna nie spadnie, dodatkowo do rozgrywek zaprosi się trzy najlepsze drużyny z dwóch grup I ligi. Zaproponowano, by dokończyć rozgrywki Pucharu Polski, gdyż do rozegrania pozostały cztery mecze. O to trofeum także walczy Rekord.

Oczywiście wszystkie propozycje musi zatwierdzić zarząd PZPN, jednak prezes Zbigniew Boniek zapewnił, że nie będzie wnikał w decyzje organów prowadzących rozgrywki. Także z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że Rekord znów sięgnie po złote medale, a Paweł Budniak znajdzie się w najlepszej piątce sezonu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›