Mistrzyni Polski ze Szczyrku!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 16.02.2020 09:59, PAN
W Szczyrku rozegrano mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Na podium stanęły dwie reprezentantki klubów z naszego regionu.
Mistrzyni Polski ze Szczyrku!
Po raz pierwszy zimą walka o medale krajowego czempionatu rozegrana została na skoczni normalnej. Tytuł mistrzowski zdobyły wspólnie Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u. Brązowy medal wywalczyła Anna Twardosz, która reprezentuje barwy PKS Olimpijczyk Gilowice.


10 zawodniczek stanęło na starcie pierwszego w historii konkursu Mistrzostw Polski Kobiet na skoczni normalnej. Zawody rozegrane zostały na Skalitem przy pięknej i słoneczniej pogodzie oraz przy dopingu licznie zgromadzonych wokół skoczni kibiców

- Wywalczyłam złoty medal i z tego się cieszę, jednak ze samych skoków nie mogę być zadowolona. To nie był mój dzień i nie mogłam odnaleźć się dzisiaj na skoczni, dlatego skoki nie były dobre - twierdzi Kinga Rajda. - Na pewno zabrakło w tych skokach dobrego czucia i też siły. Zazwyczaj, kiedy czuję się troszkę gorzej, wtedy staram się wszystkim sobie pomóc i tak też było teraz, przez co było chaotycznie. Naszym głównym celem będą teraz Mistrzostwa Świata Juniorów i na tym skupiamy teraz naszą uwagę - podsumowuje Rajda.

Reprezentantki Polski nie wystartują w kolejny weekend w zawodach Pucharu Świata w Ljubnie i ostatnie dni przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów spędzą na treningach w Szczyrku oraz na zgrupowaniu w Eisenerz, a w poniedziałek i wtorek wystartują w zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Fot PZN

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›