Mundial w Bielsku-Białej. Już w maju!

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 09.04.2019 19:00, PAN
Mamy rozkład gier na stadionie Podbeskidzia
Mundial w Bielsku-Białej. Już w maju!

Do pierwszego kwietnia reprezentacje biorące udział w Mistrzostwach Świata FIFA do lat 20 w Polsce mogły zgłaszać listę maksymalnie 50 zawodników z których ostatecznie selekcjonerzy będą powoływać 21-osobowe kadry na turniej, który odbędzie się także na stadionie w Bielsku-Białej.


Na liście, oprócz zawodników powoływanych w ciągu ostatniego roku do kadry U-20, znalazło się również miejsce dla młodszych piłkarzy. – Na szerokiej liście znaleźli się reprezentanci Polski w kategoriach wiekowych od U-17 wzwyż. Tylko od nich zależy, jak wykorzystają tę szansę, każdego zamierzamy obserwować w meczach ligowych. Przed nikim z listy 50 nie zamykamy drzwi, choć kadrę na mundial w większości już znamy. Teraz rolą zawodników jest w klubach potwierdzić swoją formę i jakość – mówi selekcjoner kadry U-20 Jacek Magiera, który od dłuższego czasu stawia na pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała Kacpra Kostorza.

Mundial rozpocznie się 23 maja, a zakończy 15 czerwca. Polska w I fazie zagra z Tahiti, Kolumbia i Senegalem, ale tych zmagań kibice w Bielsku-Białej nie zobaczą. Będą mogli się zaś delektować zmaganiami w grupie D i E.

Wszystkie mecze na Stadionie Miejskim rozpoczynać się będą o godzinie 20.30:
24 maja: Ukraina - USA.
25 maja: Argentyna - Południowa Afryka.
27 maja: USA - Nigeria.
28 maja: Południowa Afryka - Korea Południowa.
30 maja: Nigeria - Ukraina.
31 maja: Korea Południowa - Argentyna.
4 czerwca: mecz 1/8 finału.
6 czerwca: mecz ćwierćfinałowy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›