Na nartach biega coraz więcej młodzieży

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 04.04.2020 10:17, PAN
Polski Związek Narciarski podsumował kolejną edycję Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich - Pucharu Grupy Azoty. To bliźniacza impreza do Lotos Cup w skokach narciarskich. Cel jest jeden, a mianowicie szukać następców naszych mistrzów zimowych dyscyplin.
Na nartach biega coraz więcej młodzieży
Rozegrano cztery edycje tych zawodów, teraz przyszedł czas na podsumowania. Na pewno narciarstwo biegowe staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Sukcesy Justyny Kowalczyk sprawiły, że powstało sporo małych klubów, a wsparcie tytularnego sponsora sprawia, że udział w zawodach nie stanowi dla klubów obciążenie finansowego. Cieszy najbardziej fakt, że w najmłodszych kategoriach wiekowych do rywalizacji zgłaszało się po kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników.

Młodzi biegacze z naszego regionu plasowali się w czołówkach we wszystkich kategoriach wiekowych. Najlepszą juniorką została Magdalena Kobileusz z Sokoła Szczyrk, w gronie juniorów triumfował Wojciech Wojtyła przed Grzegorzem Zawadą (obaj MKS Istebna). W kategorii juniorek młodszych czwarta była Weronika Mikołajczyk z Sokoła, a tuż za nią uplasowały się Weronika Jarecka i Zofia Dusińska (obie LKS Klimczok Bystra). Artur Bożek z Klimczoka była szósty w gronie juniorów młodszych. W gronie młodzików Anna Probosz z Istebnej była 4., zaś Maria Jakubiec z Klimczoka 5. W gronie dziewcząt dwie pierwsze lokaty zajęły zawodniczki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Laura Wantulok i Kamila Haratyk.

W klasyfikacji klubowej wygrał MULKS Oscar Tomaszów Lubelski, MKS Istebna był 4, Wiślańskie Stowarzyszenia Sportowe 5., a Klimczok Bystra 8. Sklasyfikowano 28 klubów!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›