Największa impreza sportowa odwołana!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 24.03.2020 15:01, PAN
Tego wprawdzie można było się spodziewać, niemniej decyzja o odwołaniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku i przeniesienie ich na 2021 jest epokowa.
Największa impreza sportowa odwołana!

Igrzyska mimo iż przeniesione na kolejny rok mają zachować nazwę – Tokio 2020. Premier Japonii podkreślił, że jego propozycja przesunięcia zawodów na kolejny rok spotkała się z pełnym poparciem niemieckiego szefa MKOl. Panowie odbyli we wtorek telekonferencję. W rozmowie uczestniczyli też przedstawiciele japońskiego rządu, gubernator Tokio oraz kilku członków władz MKOl.

- Prezydent Bach i premier Abe wyrazili wspólną troskę związaną z pandemią COVID-19 oraz jej wpływem na życie ludzi i na przygotowanie sportowców na całym świecie do igrzysk – podano w oficjalnym komunikacie MKOl.

Do Tokio miała wylecieć spora grupa sportowców reprezentująca śląskie kluby sportowe. Odwołanie IO i mistrzostw Europy w piłce nożnej daje nadzieje na dokończenie rozgrywek ligowych, choć trudno powiedzieć, czy do tego dojdzie i w jakiej formule.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›