Nie dali szans młodzieży, kolejne zwycięstwo bielskich siatkarzy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 05.02.2020 09:30, PAN
W zamykającym 20. kolejkę meczu I ligi siatkarzy BBTS Bielsko-Biała pokonała na wyjeździe SMS Spała 3-1 i umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek.
Nie dali szans młodzieży, kolejne zwycięstwo bielskich siatkarzy
W zamykającym 20. kolejkę meczu I ligi siatkarzy BBTS Bielsko-Biała pokonała na wyjeździe SMS Spała 3-1 i umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek.
Mecz miał jednostronny przebieg, choć momentami spalska młodzież nawiązywała walkę z kandydatem do awansu.


Czym jest SMS Spała? To drużyna składająca się z bardzo młodych chłopaków, którzy postawili na siatkówkę i naukę jednocześnie. To wylęgarnia talentów, która od PZPS dostała miejsce w I lidze i gra w niej będzie bez względu na zajęte miejsce. To przywilej, ale choćby mecz z BBTS pokazał, że w tej młodzieży coś drzemie. Młodzi walczą też dla siebie, chcą się pokazać, wypromować i zrobić w przyszłości karierę.

Póki co oparta na doświadczonych graczach ekipa BBTS pokazała młokosom miejsce w szeregu, zwłaszcza w I secie, gdy prowadziła różnica kilkunastu punktów. Kolejne dwa sety były wyrównane, najpierw końcówkę rozstrzygnęli na swoja korzyść bielszczanie, potem SMS Spała. Było 2-1 dla BBTS i w IV partii długo trwała wyrównana gra. Dopiero w końcówce punkty Olega Krikuna przesądziły, że BBTS zgarnął pełną pulę.

SMS PZPS I Spała – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (18:25, 22:25, 25:22, 22:25)

BBTS: Bartosz Cedzyński, Jarosław Macionczyk, Michał Makowski, Adrian Hunek, Oleg Krikun, Tomasz Piotrowski – Kajetan Marek (libero) oraz Mateusz Frąc, Bartłomiej Oniszk, Kacper Popik, Bartłomiej Dorosz.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: k[email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›