Nie ma mocych na Unię

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 30.08.2020 16:31, PAN
Kolejną serie spotkań mają za sobą zespoły w IV lidze śląskiej, grupie II.
LKS Czaniec po porażce z Unią Książenice za wszelką cenę chciał ograć Odrę Centrum Wodzisław Śląski. Udało się. Bohaterem meczu był Oczko, który najpierw
skorzystał z dokładnego zagrania bramkarza Felscha, a w drugiej połowie zdobył zwycięską bramkę po solowym przeboju.

Tomasz Wróbel ma spore doświadczenie w ekstraklasie, ale tak jak Łukasz Piszczek kocha swój klub z Goczałkowic, tak Wróbel dałby się pokroić za Rozwój Katowice. Wciąż wpisuje się do meczowego protokołu, choć jego głównym zajęciem jest trenerka. Rozwój rozegrał ciekawy mecz z rezerwami Podbeskidzia. Bielszczanie przegrywali 1-2, ale w 87 minucie Kręcichwost doprowadził do remisu 2-2 i Górale pną się w górę tabeli. Na szczycie bez zmian -m prowadzi niepokonana Unia Książenice, której najpoważniej zagraża Odra Wodzisław.

Wydarzeniem kolejki było derbowe starcie MRKS Czechowice-Dziedzice z Drzewiarzem Jasienica. W 85 minucie gospodarze prowadzili 2-0 po golach swoich liderów Jonkisza i Wajdzika. Kibice szykowali się do braw, podczas gdy goście.... zdobyli trzy bramki (Łoś x2 i Królak). W starciu beniaminków Iskra Pszczyna uległa Orłowi Łękawica 1-4. Dla zwycięzców dwa gole zdobył Robert Mrózek, a po jednym Szymon Byrtek i Dawid Olszowski.