Oby tak było do końca sezonu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 14.10.2019 20:59, PAN
Udanie rozpoczęły nowy sezon siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała. W inauguracyjnym meczu z silnym zespołem Radomki Radom wygrały 3-1. Oby to był dobry omen i odmieniony znacznie, w porównaniu z poprzednim sezonem, zespół zaliczał się do najlepszych w ekstraklasie.

W pierwszym secie bardzo dobrze grała kapitan bielskiej drużyny Kornelia Moskwa. To jej atak zakończył partię, ale w trudnych momentach to właśnie do jednej z najbardziej doświadczonych zawodniczek Stali kierowane były piłki. W drugiej partii bardzo dobrze zagrała pochodząca z Wieliczki Izabela Bałucka, po której akcjach Radomka wyszła na prowadzenie. Na moment Stal przejęła inicjatywę (18-20), jednak kocówka partii znów należała do gospodyń. Był więc remis, ale kolejne dwa sety należały do Stali. O ile w trzeciej partii po atakach Różański, DeHoog i Janickiej przyjezdne uzyskały bezpieczną przewagę i utrzymały ją do końca, to w czwartej trwała zażarta walka. Radomska wygrywała 3-0 i 6-2, a bielszczanki wyrównały dopiero w połowie seta, doprowadząjąc do stanu 15-15. Wówczas znakomicie zaprezentowała się Olivia Różański, której akcje przesądziły o losach meczu, została też wybrana MVP zawodów.

Radomka Radom - BKS Stal Bielsko-Biała 1-3 (21-25, 25-21, 23-25, 22-25)
BKS: Różański (15), Kossanyiova (13), DeHoog (15), Świra (11), Moskwa (1), Smidova (7), Drabek (libero) oraz Kowalczyk (2), Krajewska i Janicka (4)