Podbeskidzie spadło do pierwszej ligi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 16.05.2021 19:37, PAN
Cud się nie wydarzył. W Warszawie Podbeskidzie Bielsko-Biała uległo nowemu mistrzowi Polski - Legii 0-1 i zajęło ostatnie miejsce w ekstraklasie
Nawet zwycięstwo nic podopiecznym Roberta Kasperczyka by nie dało, gdyż mielecka Stal zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem 1-1. W tym sezonie spadała tylko jedna drużyna, szkoda że zostało nią Podbeskidzie. pewnym pocieszeniem niech będzie fakt, że goście w stolicy zaprezentowali się korzystnie, wypracowali sobie kilka bramkowych okazji, ale nie zdało się to na wiele.

Legia zagrała dobrą pierwszą połowę, objęła prowadzenie, zaś po zmianie stron zaczęła się feta, na boisku pojawiali się piłkarze, którzy żegnali się z klubem, bądź kończyli kariery, więc było sporo przerw, momentów wzruszeń. W sumie mecz trwał aż o 20 minut dłużej, dla Podbeskidzia miał on jednak wyjątkowo gorzki smak. Ale tak to już jest w życiu: jednym smutek, innym radość.

Teraz w Podbeskidziu będzie czas na podsumowanie. Na pewno sporo zmieni się skład drużyny, kto ją poprowadzi, kto w niej będzie grał - okaże się niebawem.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 (1-0)
Lopez 25.
Legia: Boruc (46 Cierzniak) – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia (59 Wszołek) – Juranović (64 Lewczuk), Kapustka, Martins, Mladenović (65 Vesović) – Muci, Skibicki (58 Kisiel) – R. Lopes.
Podbeskidzie: Pesković – Modelski, Janicki, Rundić – Niepsuj (61 Biliński), Bieroński (46 Sitek), Túlio, Mamić (67 Danielak) – Hora – Wilson (46 Rzuchowski), Roginić (68 Miakusho).