Policjantka z Bielska-Białej obroniła mistrzowski pas MMA! [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 26.04.2019 15:47, red
Policjantka z Bielska-Białej obroniła mistrzowski pas MMA! [FOTO]
Sierż.szt. Marta Waliczek pełniąca służbę w Bielsku-Białej obroniła mistrzowski pas MMA Rosyjskiej Organizacji Battle of Volga.

10 edycja turnieju odbyła się w kwietniu w Toliatti w Rosji.

Przeciwniczką bielszczanki była doświadczona i utytułowana zawodniczka „Golden Girl” Zaira Dyshekova z Rosji. Wadera - taki ringowy przydomek nosi Sierż.szt. Marta Waliczek - jednogłośnie wygrała walkę na punkty. Nie dała rywalce żadnych szans.

Sierż. szt. Marta Waliczek swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 12 lat, trenując karate, a od ponad 10 lat z powodzeniem uprawia kick-boxing. Od zawsze marzyła o służbie w mundurze. W policyjne szeregi wstąpiła w roku 2006. Była wychowawcą w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej. Pracę w policji zaczęła od ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a aktualnie pełni służbę w bielskim referacie Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach, kontynuując jednocześnie karierę sportową. Odnosi liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jest m.in. potrójną mistrzynią świata i mistrzynią Europy w kickboxingu, zdobyła złoty medal w Pucharze Świata w Budapeszcie. To było już trzecie z kolei zwycięstwo Marty Waliczek w organizacji Battle of Volga w formule MMA, czyli mieszanych sztuk walk - informuje w komunikacie Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›