Przed nimi mecze z dwukrotnym mistrzem Polski

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 10.06.2019 09:00, PAN
LKS Czaniec został triumfatorem rozgrywek IV ligi śląskiej, grupy II.

Zadecydował o tym zremisowany 1-1 mecz wyjazdowy z GKS Radziechowy Wieprz. Mecz nie był spacerkiem dla ekipy z gminy Porąbka. Objęli oni prowadzenie po strzale Lewandowskiego w 40 minucie, ale rywala doprowadził w drugiej połowie do remisu (gol Łąckiego) i końcówka była bardzo zacięta.

Ostatecznie remis dał pierwsze miejsce w tabeli i prawo gry w barażu o awans z Polonią Bytom. Dwukrotny mistrz Polski chce odzyskać dawny blask i pewne triumfował w grupie I, gdzie wyprzedził m.in. głównego rywala Szombierki Bytom. Pierwszy mecz barażowy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 17 w Czańcu.