Przypieczętowali tytuł w wielkim stylu!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 25.04.2021 11:07, PAN
Rekord Bielsko-Biała został mistrzem Polski w futsalu. To piąty z rzędu tytuł dla podopiecznych Andrzeja Szłapy i szósty w historii!
Przypieczętowali tytuł w wielkim stylu!
Wprawdzie szampany w bielskim klubie mroziły się już od jakiegoś czasu, wprawdzie wszyscy zdawali sobie sprawę już od pewnego czasu, że losy mistrzostwa kraju są rozstrzygnięte, niemniej do stolicy Podbeskidzia przyjeżdżał Clearex Chorzów, który dwukrotnie już w tym sezonie pokonał Rekord. Feta wcale nie była taka pewna, wszak w chorzowskim klubie brylują gwiazdy reprezentacji Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik.


Szybko okazało się, że prawdziwym bohaterem Cleareksu jest Mateusz Bednarczyk, z którego pokonaniem mieli rekordziści naprawdę spore kłopoty.

Bramkarz Cleareksu wpuścił osiem bramek, niemniej gdyby nie on to skończyłoby się prawdziwą masakrą. Zdobyć mistrzostwo w takim stylu, wygrywając 8-1, to na pewno powód do zadowolenia, goście bowiem poczuli w kościach, że grają na terenie najlepszej futsalowej drużyny w Polsce. To ważne, bo takie sukcesy budują drużynę, która teraz powinna w końcu pokazać się na europejskim rynku.

Dokładnie tak, jak kiedyś Clearex z m.in. Szłapą w składzie, Wówczas polskiej drużyny bali się wszyscy, pora by i nazwa Rekord zapadła na długo w pamięci uczestnikom UEFA Futsal Cup.

Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów 8:1 (3:0)

Popławski 10, Viana 16, 33, 37, Surmiak 17, 34, Janovsky 28, Marek 35 - Rotuski 39.

Rekord: Nawrat (Burzej) – Janovsky, Surmiak, Alex Viana, Korpela, Popławski, Kubik, Budniak, Marek, Biel, Hutyra, Twarkowski, Krzempek

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›