Siatkarze z Bielska są o krok od wielkiego sukcesu!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 12.12.2019 16:00, PAN
W pierwszym finałowym meczu Pucharu KRISPOL 1. ligi BBTS Bielsko-Biała pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3-1.

Po nieco ponad godzinie gry był remis 1-1, trzeciego seta wygrali pewnie bielszczanie, w czwartym pomogły zmiany dokonywane przez trenera BBTS i bielszczanie wygrali 3-1.

Rewanżowy mecz i ceremonia wręczania pucharu odbędzie się w przyszły czwartek w Tomaszowie. Jeśli wygra za trzy punkty Lechia sędziowie zarządzą rozegranie "złotego seta", który wyłoni triumfatora.

Dlaczego te rozgrywki są takie ważne?

Otóż pierwszoligowcy walczą o Puchar po raz pierwszy, a więc triumfator przejdzie do historii, a to już wystarczający powód, by się postarać. I obie ekipy naprawdę walczyły bardzo ambitnie.

BBTS Bielsko-Biała - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 21:25, 25:16, 27:25)

BBTS: Macionczyk (5), Makowski (14), Cedzyński (9), Krikun (22), Kapelus (5), Hunek (13) oraz Marek (libero) Frąc (2), Popik, Żuk (5).

MVP: Adrian Hunek