Sto lat piłki na wielkim poziomie!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 24.02.2020 20:30, PAN
W bytomskiej Operze odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
Sto lat piłki na wielkim poziomie!

Historia śląskiej piłki nożnej jest znakomitym tematem na film. To tu w słynnym "Kotle Czarownic" nieżyjący już Gerard Cieślik dał upust narodowemu szaleństwu, gdy w pojedynkę odprawił z kwitkiem reprezentację znienawidzonego ZSRR, tu reprezentacja Polski zagrała najlepszy mecz w historii gromiąc wicemistrza świata - Holandię 4-1, tu Polska pod wodzą Jerzego Engela wracała na mundial po ponad dwóch dekadach nieobecności. Ten dawny czas wspominali i reprezentowali: Antoni Piechniczek, Hubert Kostka i Stanisław Oślizło.

Nagrodom nie było końca, odbierali się głównie przedstawiciele górnośląskich klubów, które zapisały się złotymi kartami w historii polskiego futbolu: Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Szombierki Bytom, czy obecny mistrz Polski - Piast Gliwice. Klubom z ościennych miast przypadła rola drugoplanowa, niemniej trzeba zaznaczyć, że Czarni Sosnowiec to najbardziej utytułowana ekipa w żeńskim futbolu w naszym kraju, a Rekord Bielsko-Biała w futsalu. Prezes Rekordu Janusz Szymura otrzymał podczas gali specjalne wyróżnienie, podobnie jak wspierający, nie tylko futbol, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›