Syn Rivaldo, król Artur i... Górale

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 20.08.2020 14:26, PAN
Rusza nowy sezon w piłkarskiej ekstraklasie
Syn Rivaldo, król Artur i... Górale
Cała uwaga piłkarskiej społeczności zwrócona będzie na podopiecznych trenera Krzysztofa Brede. Jak zagrają, jak silny to zespół? Te pytania zadają sobie fani futbolu w całej Polsce. Przed rokiem w takiej samej sytuacji był Raków, który zaskoczył pozytywnie, pewnie się utrzymał, miał świetną passę, którą zastopowała nieco pandemia koronawirusa.


Podbeskidzie nie było szczególnie aktywne w letnim okienku transferowym. Bardziej skupiło się na pozyskaniu wartościowych młodzieżowców, a graczy z pokaźnym doświadczeniem w ekstraklasie jest niewielu. Klub z Bielska-Białej chce zbudować stabilny zespół, który zagości w elicie na dłużej. Już teraz klub wskoczył na zupełnie inny pułap finansowy. Ekstraklasa co roku otrzymuje coraz większy zastrzyk finansowy od sponsorów, z tytułu praw telewizyjnych, choć polskie kluby nie liczą się specjalnie w europejskich rozgrywkach. Dla fanów to jednak bez znaczenia, bo my po prostu polską ligę kochamy i to jaka by ona nie była. To dlatego w kolejnym sezonie zagra w niej więcej drużyn, a w związku z tym w zaczynającym się spadnie tylko jedna drużyna, za to nie będzie podziału na grupę mistrzowską i spadkową.

Kto więc wzmocnił się najbardziej? Chyba Legia Warszawa, która pozyskała byłych reprezentantów Polski - Artura Boruca i Bartosza Kapustkę i Cracovia, której nowym graczem jest Rivaldinho, czyli syn słynnego Rivaldo - mistrza świata z 2002 roku. Jeśli młokos odziedziczył choć trochę talentu po słynnym ojcu to "Pasy" będą miały w składzie prawdziwą perełkę. I właśnie te dwa kluby są wymieniane jako głowni faworyci do tytułu mistrzowskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›