Szkoda straconych punktów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 16.02.2021 06:54, PAN
W meczu siatkarskiej ekstraklasy kobiet BKS Bostik Bielsko-Biała przegrał 1-3 w Radomiu
Trzeba uczciwie powiedzieć, że faworytem tego meczu były gospodynie, a ekipa z Radomia, z byłą zawodniczką BKS Moskwą, to kandydat do medalu w tym sezonie. Pokazał to pierwszy set, który zakończył się szybko na korzyść radomskiej drużyny. Bielszczanki pozbierały się jednak i w drugiej partii objęły prowadzenie 8-7, którego nie oddały do końca, mimo rozpaczliwych prób zespołu z Radomia.

Wtedy właśnie ten mecz rozpoczął się naprawdę, bo zespół z Radomia uświadomił sobie, że łatwo punktów z zespołem z Podbeskidzia nie zdobędzie, Zaczęła się walka na noże, dwa kolejne sety kończyły się grą na przewagi. W decydującej partii klasę pokazała środkowa Izabela Bałucka. Zawodniczka, która karierę zaczynała w Wieliczce wyprowadziła zespół na prowadzenie 17-16, a potem zdobyła zwycięski punkt.

E.Leclerc MOYA Radomka Radom - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 20:25, 26:24, 27:25)

Radomka: Rodrigues de Almeida, Honorio, Bałucka, Johnson, Łukasik, Zaborowska, Witkowska (libero) oraz Twardowska, Picussa, Biała, Moskwa.

BKS: Janiuk, Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Drabek (libero) oraz Kazała, Dąbrowska, Drużkowska.