Tour de Pologne 2020 przemknie ulicami Bialska-Bialej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 10.06.2020 08:00,
Wszystko wskazuje na to, że 7 sierpnia najlepsi kolarza świata znowu będą się ścigać na ulicach Bielska-Białej. Rozegrany wówczas zostanie III etap 77. Tour de Pologne.
Tour de Pologne 2020 przemknie ulicami Bialska-Bialej

9 czerwca w bielskim Ratuszu odbyło się robocze spotkanie instytucji i służb, które wspólnie przygotowują się do przyjęcia kolarzy w Bielsku-Białej.
– Zaakceptowana trasa zostanie tak poprowadzona, aby dostarczyć mieszkańcom maksymalnie dużo sportowych wrażeń, ale również po to, by ludziom na całym świecie pokazać, jakie pięknie jest nasze miasto, które warto odwiedzić. Dlatego kolarze dwa razy wjadą do miasta i przejadą przez jego ścisłe centrum – mówił na spotkaniu zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.


Przebieg trasy zakłada, że wyścig najpierw przejedzie z przełęczy Przegibek ul. Górską i skręci w lewo w ul. Żywiecką, aby dalej pojechać do Wilkowic i Łodygowic, gdzie koło zamku będzie jedna z premii. Później przez Bierną, Zarzecze, Międzybrodzie kolarze znowu dotrą na Przegibek. Za drugim razem, gdy kolarze zjadą ul. Górską, skręcą w prawo w ul. Żywiecką, by przejechać ulicami – ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana. Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej do ronda na Hulance, a potem Aleją Władysława Andersa; na końcu trzy razy pokonają pętlę obejmującą al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Aleję Władysława Andersa. Meta III etapu została zaplanowana na al. Armii Krajowej, na wysokości ZIAD S.A.


O tym, jak trudne logistycznie jest to przedsięwzięcie, świadczy choćby to, że w Bielsku-Białej do zabezpieczania poszczególnych odcinków trasy 77. Tour de Pologne potrzeba ponad 200 osób, nie licząc funkcjonariuszy policji. Trzeba wystawić 89 zapór, 20 metalowych płotów i przygotować wiele szczegółowych kwestii. Tymi wszystkimi sprawami zajmowali się zaproszeni fachowcy z różnych dziedzin.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›