Tour pojedzie, ale później

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 16.04.2020 11:09, PAN
Międzynarodowa Unia Kolarska zadecydowała, że wyścig Tour de Pologne zostanie przełożony z lipca na sierpień. Ma poprzedzać przeniesiony Tour de France.

Tour pojedzie, ale później
Dla kolarskiego świata najważniejszy jest oczywiście francuski klasyk. To kwestia sponsorów, prestiżu i choć we Francji szaleje wirus i na pewno
będą duże obostrzenia, to kolarski świat robi wszystko, by Tour de France się odbył. To tak samo ważne, jak dokończenie lig piłkarskich w Europie.

Nie ma decyzji, którego dnia rozpocznie się Tour de Pologne i kiedy także się skończy. To wymaga sporo pracy, bo trzeba dograć terminy, ustalić je z władzami miast, a także zadbać odpowiednio o porządek i kwestie sanitarne. Dziś zaś samorządy mają większe zmartwienia na głowie, zwłaszcza, że płaciły za to, by ludzie mieli uciechę, a ich miasta promocję. Teraz pozostaje ewentualnie tylko to drugie.

- Jeśli nic się nie zmieni, to w sierpniu rozegramy pięć etapów. Pracujemy nad poprawkami trasy, która była gotowa na siedem dni ścigania – oświadczył Czesław Lang.


Kolarskie mistrzostwa świata mają odbyć się normalnie we wrześniu, po nich zaś słynne klasyki Giro d'Italia i Vuelta a Espana.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›