Trener postanowił odejść z klubu

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 28.07.2019 10:25, PAN
Trener postanowił odejść z klubu
Po pięciu latach pracy z BKS Stal Bielsko-Biała z klubem pożegnał się trener Grzegorz Kosatka. 51-letni szkoleniowiec w bialskim klubie pracował od 2014 roku. Rok wcześniej wraz z reprezentacją Polski kadetek zdobył Mistrzostwo Europy. W składzie tamtejszej reprezentacji były m.in. Kornelia Moskwa, Aleksandra Wańczyk, Karolina Piśla (znane z gry w bialskim klubie), Malwina Smarzek, Małgorzata Śmieszek czy Magdalena Damaske, które każdy kibic siatkówki zna lepiej lub gorzej.

Trener Grzegorz Kosatka to były siatkarz grający w m.in. w takich klubach jak Skra Bełchatów, BBTS Bielsko-Biała, Górnik Radlin czy MCKiS Jaworzno, AZS Olsztyn i Stoczniowcu Gdańsk. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął karierę trenerską. W klubie z Bielska-Białej trener Grzegorz Kosatka szkolił zespoły młodzieżowe oraz grupy naborowe, a więc dzieci, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z siatkówką. Pod wodzą trenera Kosatki juniorki BKS Stal powróciły do najlepszych drużyn w Polsce dwukrotnie grając w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek (5. i 8. miejsce). Na koncie trenera Kosatki również kilka medali Mistrzostw Śląska z bielskimi siatkarkami, a także udział w Młodej Lidze Kobiet, która w polskich rozgrywkach istniała przez trzy lata.

- Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem pracować w tak utytułowanym klubie jak BKS. Te pięć lat było bardzo pozytywnym okresem w moim życiu. Wiele się tu nauczyłem i wiele doświadczyłem. Przeszedłem w tym klubie wszystkie szczeble szkoleniowe, ale żałuję, że nie miałem możliwości pracy z pierwszym zespołem. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania, ale nie zamykam sobie drogi powrotnej. Jestem bielszczaninem i być może jeszcze kiedyś będę miał możliwość pracy w BKS! Na pewno tego nie wykluczam! - mówi trener Grzegorz Kosatka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›