Uhonorowali najstarszego kibica

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 25.11.2019 08:00, PAN

W przerwie meczu Podbeskidzie - Chojniczanka uhonorowany został najstarszy kibic bielskiej drużyny. W niedzielę 24 listopada pan Kazimierz Kiszczak skończył 96 lat!

Uhonorowali najstarszego kibica

W przerwie meczu Podbeskidzie - Chojniczanka uhonorowany został najstarszy kibic bielskiej drużyny. W niedzielę 24 listopada pan Kazimierz Kiszczak skończył 96 lat!

Urodzony w listopadzie 1923 roku w Roczynach koło Andrychowa, od lat kibicuje Podbeskidziu i bardzo rzadko opuszcza jego mecze. Jest stałym bywalcem Stadionu Miejskiego, ale też częstym uczestnikiem wyjazdowych meczów Podbeskidzia! W tym roku zaliczył wyjazdy do Sosnowca, Niepołomic i Niecieczy...

W przerwie meczu z Chojniczanką prezes Podbeskidzia Bogdan Kłys odwiedził pana Kazimierza na jego sektorze złożył mu życzenia i wręczył prezent w postaci klubowych gadżetów. Solenizant nie krył zaskoczenia - Bardzo dziękuję, naprawdę nie spodziewałem się tego - mówił wzruszony - Ten klub jest mi naprawdę bardzo bliski, mam tu swoje miejsce na stadionie i wielu przyjaciół wokół siebie. Zdradził też swój sekret na długowieczność - To kibicowanie trzyma mnie przy życiu, daje mi taką siłę.

Do życzeń prezesa dołączył się cały sektor 32D, na którym zasiada pan Kazimierz, który odśpiewał symboliczne "Sto lat", symboliczne, bo każdy z nas życzy panu Kazimierzowi dużo, dużo więcej!

Najstarszego kibica w Polsce miała Sandecja Nowy Sącz. Uczęszczał na mecze przez... 80 lat! Chciał doczekać awansu swojej ulubionej drużyny do ekstraklasy. Dożył setki i... się doczekał. Zmarł kilka miesięcy później.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›