Uratowali punkt w doliczonym czasie gry!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 12.06.2020 22:13, PAN
Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2-2 wyjazdowy mecz ze spadkowiczem z ekstralasy. Miedź Legnica prowadziła 2-1 do 91 minuty!
To miał być mecz kolejki i było to widowisko znakomite. Taka wizytówka I ligi. Już początek zawodów skazywał na to, że będzie na co popatrzeć, bo oba teamy grały
ofensywnie. Po 11 minutach gry goście zdobyli bramce po główce Jarocha, ale arbiter gola nie uznał. W odpowiedzi z rzutu wolnego przymierzył Łukowski, ale Polacek popisał się znakomitą interwencją. W 34 minucie Załuska powstrzymał Roginicia, ale minutę później wyciągał piłkę z bramki po precyzyjnym uderzeniu Danielaka. Szybko był remis, gdy były gracz Górali Kostorz padł w polu karnym, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Marquitos.

W drugiej połowie Podbeskidzie ruszyło jeszcze odważniej. Po strzale Roginicia piłka odbiła się od słupka, poprawka Sierpiny była także niecelna. Po chwili znów dał o sobie znać Kostorz. Mijał już Polacka, a ten zaryzykował, odbił piłkę ręką poza polem karnym i otrzymał czerwoną kartkę. Wciąż jednak był remis. Końcówka to smutki i radości Bashlaia. Obrońca Podbeskidzia najpierw skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki, by w doliczonym czasie gry naprawić swój błąd. Po prawdzie bliżej zwycięstwa była Miedź, bowiem Kostorz i Roman mieli wyborne okazje. Obie drużyny z wyniku nie były zadowolone, inaczej kibice (oczywiście przed telewizorami), którzy nie mieli prawa się nudzić.

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 (1-1)
Marquitos 41, Bashlai 81 - Danuelak 35, Bashali 90.
Podbeskidzie: Polacek – Gach, Bashlai, Osyra, Jaroch, Figiel, Rzuchowski (83 Nowak), Sierpina, Laskowski (86 Mroczko), Danielak (72 Leszczyński), Roginić.