W oczekiwaniu na pierwsze zwycięstwo

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 10.10.2021 10:17, PAN
Siatkarki BKS Bostk Bielsko-Biała pozostają w rozgrywkach Tauron Ligi z jednym punktem na koncie po trzech meczach
Pałac Bydgoszcz wydawał się przeciwnikiem, z którym można było pokusić się o pierwsze trzy punkty. Jednak przyjezdne zaprezentowały się bardzo solidnie i choć mecz był bardzo zacięty, to wygrały w stolicy Podbeskidzie 3-0. W secie pierwszym BKS zaczął przeciętnie, ale wyszedł na prowadzenie 17-16 i na tyle starczyło miejscowym werwy, gdyż rywal zwyciężył 25-20. Drugi set miał podobną końcówkę, niemniej BKS prowadził częściej niż w pierwszej partii. Bielszczanki nie miały wyjścia i w secie trzecim postawiły wszystko na jedną kartę. Objęły prowadzenie, potem rywala wyrównał, ale podopieczne Bartłomieja Piekarczyka ambitnie dążyły do zmiany wyniku. Ostatecznie jednak Pałac znów lepiej rozegrał końcówkę, a MVP meczu została Magdalena Saad.

BKS Bostik Bielsko-Biała - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0-3 (20-25, 23-25, 23-25)
BKS: Polak, Borowczak, Janiuk, Świrad, Orvosova, Janiuk, Drabek (l) - Chmielewska, Kazała, Pierzchała, Mazur.