W pojedynkę meczu się nie wygra

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 29.09.2019 12:28, PAN

Rozpoczął się nowy sezon w II lidze koszykarzy. W grupie C, wzorem lat poprzednich, rywalizują zespoły ze Śląska, Małopolski i Podkarpacia. W tym gronie jest też Daas Basket Hills Bielsko-Biała. Celem zespołu jest spokojne utrzymanie, skład z poprzedniego sezonu został utrzymany, a bielszczanie są ostoja basketu na Podbeskidziu.

W pierwszej kolejce "Hillsi" potykali się z rezerwą MKS Dąbrowa Górnicza. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej zaczęła rosnąć przewaga gości, którzy byli nie tylko skuteczniejsi, ale ciężar gry rozkładał się na większa liczbę graczy. Tymczasem w szeregach gospodarzy brylował trener Robert Kozaczka, ale miał nikłe wsparcie ze strony kolegów. Kluczowym momentem zawodów była końcówka II kwarty, gdy goście zdobywali seryjnie punkty i gospodarze stracili kilkupunktowe prowadzenie,
na które miejscowi już nie powrócili.

Daas Baset Hills Bielsko-Biała - MKS Dąbrowa Górnicza 74-93 (19-18, 17-27, 20-30, 18-18)
Punkty dla Basket Hills: Kozaczka 25, Szybowicz 12, Błotko 7, Cichoń 7, Goryl 6, Garita 5, Adamus 3, Garus 3, Marcol 2, Wokdyła 2, Męcnarowski 2.